خانه / کود سولفات آمونیوم / قیمت تمام شده کود سولفات آمونیوم ازبکستان

قیمت تمام شده کود سولفات آمونیوم ازبکستان

کود سولفات آمونیوم ازبکستان درجه یک دارای ۲۱% ازت و ۲۴% گوگرد محلول و در بسته بندی کیسه های ۵۰ کیلوگرمی برای انواع محصولات کشاورزی از جمله محصولات زراعی، باغی، صیفی جات و درختان میوه مورد استفاده قرار می گیرد.

سولفات آمونیوم کود شیمیایی اسیدزا است که بهترین کود برای خاک های قلیایی و شور می باشد، با استفاده از کود سولقات آمونیوم ازبکستان درصد قابل توجهی PH خاک کاهش می یابد. و همچنین کود سولفات امونیوم باعث اصلاح و بهبود ساختار خاک می شود.

اگر قصد خرید آن را دارید؟ جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون قیمت تمام شده کود سولفات آمونیوم ازبکستان با ما تماس بگیرید.

ترکیبات کود سولفات آمونیوم

سولفات آمونیوم (به انگلیسیammonium sulfate) نام آیوپاک آن ( ammonium tetraoxosulfate VI) می‌باشد. آمونیوم سولفات یک نمک معدنی با مصارف صنعتی است. مهم‌ترین مصرف آن به عنوان کود کشاورزی می‌باشد , و شامل ۲۱ درصد نیتروژن و ۲۴ درصد سولفور است.

فرمول شیمیایی : (NH4)2SO4)

خواص سولفات آمونیوم

ازت در بین عناصر، پر مصرف ترین عنصر بوده که به صورت یونهای نیترات و آمونیوم از طریق ریشه ها جذب و پس از انتقال به برگها در سنتز اسیدهای آمینه دخالت و نهایتاً پرتئین ها را ایجاد می نماید.

 •   ازت رشد رویشی درخت را تحریک میکند و بخش مهمی از سایر ترکیبات آلی نظیر رنگدانه کلروفیل و کوآنزیم ها را تشکیل میدهد .
 • سولفات آمونیوم نوعی کود است و این کود ۲۱ درصد ازت و ۲۴ درصد گوگرد دارد و اسیدزا بوده و بهترین کود برای شرایط خاک های ایران است و بهترین منبع تأمین ازت و گوگرد برای درختان میوه و محصولات زراعی است.
 • به دلیل اینکه آمونیوم (نیتروژن آمونیاکی) بار مثبت دارد و مثل سایر کاتیونها جذب ذرات خاک می شود و از اینرو تحرک و آبشویی آن محدود است و کمتر از کـودهای ازته دیگر در خاک شسته می شوددر نتیجه آلایندگی کمتری برای آب های زیر زمینی ایجاد می کند .کود سولفات آمونیوم علاوه بر خاصیت اصلاح کنندگی خاک، به دلیل دارا بودن ازت آمونیاکی با صرف حداقل انرژی توسط گیاه به سرعت جذب ودر متابولیسم گیاه به مصرف می رسد.
 • از سوی دیگر وجود گوگرد (به صورت سـولفات) در این کود به همراه نیتروژن سبب تنظیم PH خاک وافزایش قلیائیت خاک و تسهیل جذب سـایر ریز مغذی های موجود در خاک مثل روی، آهن، منگنز و مس می شود.
 • بدلیل وجودگوگرد به صورت سولفات از سنتز اسید های آمینه، پروتئین ها، آنزیم هاو ویتامین ها و کروفیل پشتیبانی می کند.

زمان مصرف کود سولفات آمونیوم

 • فروردین ماه
 • خرداد ماه
 • شهریور و مهر بعد از برداشت کامل و پیش از خزان

میزان مصرف کود سولفات آمونیوم در هکتار

 1.  در مزارع ۳۰۰ الی ۴۰۰ کیلوگرم در هکتار قبل از کاشت.
 2. در باغ ها به ازای هر درخت یک کیلوگرم در اول بهار.
 3. در گلخانه ها به ازای هر بوته گیاه ۱۵ گرم و در باغچه به ازای هر مترمربع ۲۵ گرم.

توجه: برای انواع محصولات شامل کلزا، یونجه، ذرت، سیب زمینی، برنج، سبزیجات و گندم سودمند است و همچنین درختانی مثل درخت پسته، مـرکبات و انگور که نسبت به اوره حساس هستند و در اثر وجود آن برگهایشان زرد می شـود با مصرف سـولفات آمونیوم بهبود می یابند و علاوه بر رفع زردی برگهای پیر که به دلیل کاهـش ازت خاک می باشد رفـع زردی برگهای جوان را نیز که به دلیل کمبود گوگرد می باشد را نیز برطرف می سازد.

جهت خريد و فروش اين محصول ميتوانيد با ما در ارتباط باشيد:
سمیه براکوئي
راه هاي ارتباطي:
کارشناس فروش: 09159294078
آدرس کانال: pardiskood@
پست الکترونيکي: pardiskood@gmail.com

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

گوگرد بنتونیت دار گرانوله

خرید گوگرد بنتونیت دار گرانوله ۷۵درصد

گوگرد بنتونیت دار ۷۵% که حاوی ۷۵% گوگرد و ۲۵% بنتونیت می باشد که برای …

Call Now Buttonتماس بگیرید